Bize ulaşın:
(0212) 246 08 18
(0545) 210 80 08
iletisim@estefoot.com

Medikal Ayak Bakımı

Günlük iş hayatın ve sosyal çevrenin beraberinde getirdiği giyim tarzı, belki de en yoğun olarak ayaklarımızı etkiliyor. Sert zemin, dar, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabılar, bilinçsiz uygulanan pedikür, yapısal olarak da eğer bir soruna yatkınlık varsa, büyük problemler olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalar ortalama her yüz kişiden 85’inde bir ayak problemi olduğunu gösteriyor. Zaman içinde değişime uğrayan ayaklarda, kemik ve eklem deformasyonları, batık, nasır, siğil, tırnak-deri mantarı ve terlemeye bağlı oluşan çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Ayak Sağlığı Merkezimizde, kuru sistemle ayak bakımı yapılmaktadır. İşlemler sırasında kullanılan cihazlar ve uçlar özel sterilizasyona tabi olup, kişi için ilk kullanılan standartlarda muhafaza edilerek steril poşetlerinden müşteri yanında açılır. Bulaşıcı hastalık riski tamamen ortadan kaldırılır. Cihazlar, freeze uçları ile ilgili bulaşıcı hastalıklar konusunda her türlü önlem alınmıştır. Uzman podolog tarafından yapılan ayak bakımı, hijyenik bir şekilde ayak tırnaklarının kesilmesi ve şekillenmesi, tırnak yüzeylerinin temizlenmesi, beslenmesi ve parlatılması, sertleşmiş deri tedavisinin sterilize edilmiş cihazlarca yapılmasını içeren uygulama süreçleri ile devam eder.

Ayaklarımızın günlük stres altında karşılaşmış olduğu travmalar ve bozukluklar medikal ayak bakımı ile giderilmekte, ayak sağlığı bu yöntem ile korunabilmektedir. Ayak bakımı, ayak ve tırnaklarımızda oluşabilecek problemlere karşı ileriye dönük alınan bir önlem niteliği taşımaktadır.

Hikâyenizi bizimle paylaşın

DİĞER HİZMETLERİMİZ

Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi, hem görüntü hem sağlık açısından önemlidir.
Sporcular, dansçılar ve spor yapanlar için branş fark etmeksizin ayak bakımları oldukça önemlidir.
Topuk çatlağı, kişinin sağlığını tehdit eden önemli bir ayak sorunudur. Topuk çatlağı tedavisinde kesinlikle bir podologdan destek alınmalıdır.
Vücudumuzun ısı kontrolünde (termoregülasyon) gerekli olan terlemenin aşırı olması “hiperhidroz” ya da “aşırı terleme” olarak tanımlanır.
Tırnak yeme alışkanlığı, ‘beden odaklı tekrarlayan davranışlar’ olarak bilinen parmak emme, saç koparma, diş gıcırdatma gibi strese bağlı alışkanlıkların başında geliyor.
El ve ayakların yaşla birlikte deforme olmasının önüne geçen parafinli el ayak bakımlarında istenilen sonuca kısa süre içinde ulaşılmaktadır.