Bize ulaşın:
(0212) 246 08 18
(0545) 210 80 08
iletisim@estefoot.com

Kalın ve Deforme Tırnak Bakımı

İlk olarak deforme tırnak sorunu olan hastanın tırnak yatakları kontrol edilecek ve kendisi için en uygun tedavi yöntemi devreye giriyor olacaktır. Aynı zamanda deforme tırnak bozukluğunda zaman zaman ortaya çıkan mantar sorunları da var ise çözüm bulunulacak ve tam bir tespit yapılarak kişinin görsel olarak yeniden tırnaklarına en mükemmel şekilde ulaşılması sağlanacaktır.

Tırnakta meydana gelen yamukluklar, tırnağın kalınlaştırılması, tırnak yatağının bozulması gibi sorunlar temizlenmek üzere kişi bakıma alınır ve acısız yöntemler ile deforme tırnak bakımı yapılmaya başlanır.

Deforme tırnak bakımı tedavisi sırasında amaç tırnağı özel saydam haline getirmek olacaktır. Özel bir jel yardımı ile yapılan tedavi sürecinde hem mantar enfeksiyonlarının önüne geçilmekte, hem de tırnak yatağı en iyi şekilde korunmaktadır. Jel yardımı ile tırnağın normal halinde uzaması hedeflenecek ve zaman zaman bu uygulama jelin yenilenerek tedavi süreci boyunca kontrol altına tutulması gerekecektir. Tırnak bir uçtan bir uca sağlıklı bir şekilde ilerleyene kadar kontrolleri yapılır ve deforme tırnak bakımı başarıya ulaşarak hasta iyileşmiş bir şekilde klinikten ayrılır.

Dikkat edilmesi gereken tek ayrıntı ise tırnaklarda oluşan sorunların zaman zaman kendini tekrar etme özelliğidir. Bu sebeple tırnaklarınızda ki deforme sonuçlar sona erdiğinde bile düzenli olarak el ve ayak tırnak bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmalı ve gerekli bakımlar ile önlemlerinizi her zaman almalısınız. Kliniğimizde sizlere her zaman yeni teknikler ile en başarılı sonuçlar sunmak için var gücümüz ile çalışıyor ve hijyenik ortamlar ile kendinizi daha rahat hissetmenize önem veriyor olacağız.

Hikâyenizi bizimle paylaşın

DİĞER HİZMETLERİMİZ

Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi, hem görüntü hem sağlık açısından önemlidir.
Siğiller kişiden kişiye direk temasla bulaşır. Nadiren endirekt yollarla da bulaşabilir.
Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi, hem görüntü hem sağlık açısından önemlidir.
Vücudumuzun ısı kontrolünde (termoregülasyon) gerekli olan terlemenin aşırı olması “hiperhidroz” ya da “aşırı terleme” olarak tanımlanır.
Topuk çatlağı, kişinin sağlığını tehdit eden önemli bir ayak sorunudur. Topuk çatlağı tedavisinde kesinlikle bir podologdan destek alınmalıdır.
Tırnak batması çocuk, genç, yaşlı herkesin yaşayabileceği bir tırnak problemidir. Yürümeyi, ayakkabı giymeyi yani kısaca günlük hayatı zorlaştıran bir sorundur.