Bize ulaşın:
(0212) 246 08 18
(0545) 210 80 08
iletisim@estefoot.com

Çatlak Topuk Bakımı

Topuk çatlağı, kişinin sağlığını tehdit eden önemli bir ayak sorunudur. Topuk çatlağı tedavisinde kesinlikle bir podologdan destek alınmalıdır. Merkezimizde Avrupa’da geliştirilmiş özel podoloji cihazlarıve son teknoloji ile sizin probleminizin yoğunluğuna bağlı olarak seçeceği uygun aparatlarla işlem yapar.

Tüm çatlakların içleri temizlenir, özel tedavi planı belirlenir. Her tedavi sürecinde olduğu gibi çatlak topuk tedavisi de düzenli bakım, takip ve uzmanın önereceği uygun ürünleri düzenli uygulamaktan geçer.

Çatlak Topuk Oluşumunun Nedenleri

  • Yetersiz nemlendirme
  • Baskı (ortopedik problemler)
  • Yaşlanma belirtileri
  • Obezite-Ayakkabı seçimi
  • Hijyen
  • Az Su tüketimi
  • Rahatsız ayakkabılar
  • Genetik

ÇATLAK TOPUK BAKIMINDA PODOLOG NE YAPAR?

Çatlak topuk bakımında topuktaki kalın hiperkeatoz(nasır) podolojik kabinindeki Özel solüsyonlar sürülerek streçte bekletilir. Yumuşayan topuk çatlakları bistüri veya uygun frezelerle mekanik temizliği yapılır. Mekanik temizlik sonrası isteğe bağlı peeling yapılır. En son krem sürülerek masaj yapılır.

ÖNEMLİ: Topuk çatlağının neden oluştuğu gözlemlenmeli ve bası analizi yapılmalıdır. yapılan işlemler sonrası kullanılacak krem veya baskı koruyucular (offloading sistemleri) topuk çatlağının oluşumunu engeller.
İşlemler sonrası parafin ayaklarınızın yükünü hafifleteceği gibi nemliliğinin 10 kat daha sabitler.

Hikâyenizi bizimle paylaşın

DİĞER HİZMETLERİMİZ

El ve ayakların yaşla birlikte deforme olmasının önüne geçen parafinli el ayak bakımlarında istenilen sonuca kısa süre içinde ulaşılmaktadır.
Tırnakların doğru şekilde kesilmesi, tırnak kenarındaki etlerin kesilmeden temizlenmesi, hem görüntü hem sağlık açısından önemlidir.
Tırnak batması çocuk, genç, yaşlı herkesin yaşayabileceği bir tırnak problemidir. Yürümeyi, ayakkabı giymeyi yani kısaca günlük hayatı zorlaştıran bir sorundur.
Sporcular, dansçılar ve spor yapanlar için branş fark etmeksizin ayak bakımları oldukça önemlidir.
Topuk çatlağı, kişinin sağlığını tehdit eden önemli bir ayak sorunudur. Topuk çatlağı tedavisinde kesinlikle bir podologdan destek alınmalıdır.
Tırnak yeme alışkanlığı, ‘beden odaklı tekrarlayan davranışlar’ olarak bilinen parmak emme, saç koparma, diş gıcırdatma gibi strese bağlı alışkanlıkların başında geliyor.